Victorie mare pentru CSM Dunărea Giurgiu!

CSM Dunărea Giurgiu U19 a reuşit o victorie de senzaţie duminică, 9 iunie, impotriva echipei AFC Banesti-Urleta si a reuşit calificarea la Turneul Semifinal U19.

După 0-0 în tur, jucătorii giurgiuveni au început motivati partida şi au deschis scorul în minutul 8.
După deschiderea scorului jucătorii giurgiuveni nu au mai reuşit mare lucru pană la pauză iar imediat după reluare prahovenii au reuşit egalarea din lovitură liberă.

Pe final de partidă schimbările şi-au spus cuvântul, jucătorii prahoveni au cazut fizic iar giurgiuvenii au reuşit să înscrie golul victoriei.

Lotul echipei pentru această partidă a fost urmatorul:
Debretin, Baltat, Dapcea, Petcu. Epure, Niculae, Negoita, Clinchevici, FLorescu, Zlvate, Pîrlogea, Constatin, Briceag, Badea, Stan, Mihalache, Cojocaru, Pencu.
Antrenori – Gheorghe Ţaţără şi Adonis Puiu.

De mentionat că la partidă au asistat aproximativ 300 de spectatori.

Tur – AFC Banesti Urleta – CSM Dunarea Giurgiu 0-0
Retur – CSM Dunarea Giurgiu – AFC Banesti Urleta 2-1 (1-0)

Foto şi text: Marius Cătălin

PS. Această calificare este o premieră la un turneu semifinal organizat de FRF pentru fotbalul judeţean la nivel de juniori U19!