![Oaspeți (nepoftiți) la drum de seară!](https://stiridemaine.ro/wp-content/uploads/2023/11/accident-crucea-de-piatra.jpg)
Un accident de circulație a avut loc în această seară, duminică, 5 noiembrie, pe DN5, la Crucea de Piatră, Călugăreni.
Un autoturism la volanul căruia se afla o femeie a părăsit partea carosabilă, a rupt un gard, a dărâmat un zid la o casă și s-a oprit în zidul unei a doua case, după ce a spulberat și gardul aceleia.
Din zidul de cărămizi din imagine au sărit câteva bucăți de cărămidă chiar în camera în care se afla un copil mic; din fericire acesta nu a fost lovit însă sperietura sa și a părinților săi a fost mare.
![Gaura din zidul primei case](https://stiridemaine.ro/wp-content/uploads/2023/11/accident-cdp2.jpg)
Șoferița nu a suferit leziuni, Salvarea și Poliția se află la locul accidentului; în funcție de concluziile anchetei voi reveni cu amănunte.